یکشنبه، مهر ۴

دروغ با احمدی نژاد به جمهوری اسلامی نیامد، دروغ با جمهوری اسلامی به ایران آمد!


این متن امروز ربط مستقیمی به جریانهای در حال اتفاق ندارد. به نظرم بعد از آنهمه حمله و توهینهائی که به خاطر «جنایت» خواندن قتل مسافران کشتی کمکهای انسانی به مردم غزه توسط سربازان اسرائیلی به من شد به کمی استراحت نیاز دارم!
بگذریم. داشتم جریانهای «صدر انقلاب» را مرور میکردم و به جریان فرار بنی صدر رسیدم و حکایتی که آن روزها در روزنامه های جمهوری اسلامی (بله، در همان روزهای «امام») منتشر شد از بنی صدر، که با استفاده از حجاب از ایران فرار کرده است، و شعاری که امت مذاب میخواندند ان روزها و در تلویزیون پخش میکردند، که «اونی که میگفت 'مقاومت' در رفته، مرد نبوده لچک به سر در رفته.» باز طبق معمول حکایت به تقلب کاری جمهوری اسلامی ختم شد، و فکر کردم بد نباشد برای شما هم تعریف کنم این قصه را.

خوب یادم هست که برایمان مایهٔ حیرت شده بود این کار که یعنی چه، خوب حالا چرا با روسری؟! و متاسفانه باید این بیست سی سال میگذشت تا متوجه بشویم که این رژیم چطور از همان اولش بر پایهٔ هیچ نایستاده الا خرافات و تعصبات دینی ملت، و بقیه اش را هم هرکجا کم آورده از دروغ مایه گذاشته.

خوب البته آن که آن روز بود و روزنامه های آن روز. اما هنوز هم دست بردار هم نیستند این جماعت. همین پارسال بود مثلا، که اخبار آمد از غرفه ای که روزنامه «جمهوری اسلامی» در نمایشگاه مطبوعات برپا کرده بود، و در آن با افتخار تمام عکس «تاریخی» فرار بنی صدر با لچک را هم به دیوار زده بود. همان عکسی که در زیر میبینید. فارس نیوز از قول «جلال الدین فارسی» مینویسد، «پايان كار بني‌صدر آن طور شد كه مجبور شد با روسري و مانتو و آرايش زنانه از كشور خارج شود. همين طرز خارج شدنش از كشور گوياي خيلي چيزهاست. درست مثل يك زن سفيد آب و سرخاب كرده بود،‌ سبيلش را تراشيده بود و مژه مصنوعي كار گذاشته بود.»، و وبسایت «جام جم»، مثل بسیاری دیگر از سایتهای فرمایشی، همین الان مقاله ای دارد با تیتر بنی صدر از صعود تا سقوط ، که بالایش همین عکسی که بالاتر دیدید را زده است، و در متنش هم میگوید، «بنی صدر با لباس و آرایش زنانه در حالی که در توالت هواپیما مخفی شده بود به فرانسه گریخت.»

دروغ، حتی دروغهائی تا این حد سخیف و به وضوح ساختگی، با احمدی نژاد به جمهوری اسلامی نیامد. دروغ با جمهوری اسلامی به ایران آمد. تا جائی که سربازان بینام جمهوری اسلامی مجبور بودند حتی پیش از اختراع فتوشاپ مهارت خاصی در «فتوشاپ کردن» عکسها پیدا کنند. مثل همین عکسی که در زیر میبینید، که چه ناشیانه هم کار شده؛ یا عکس مشهور خمینی در حال پائین آمدن از پله های هواپیما که هر چند سال یکبار باید «فتوشاپش» میکردند تا چهره دیگری از فرزندان خمینی که خودش یا یارانش قصد «خوردنش» کرده بودند را از آن حذف و به خیال خودشان «ناپدید» کنند. غافل اما که زندگی و تاریخ از این بازی ها زیاد دیده است و از اینها هوشمند تر هم زیاد در خاطر دارد، قبیله های تاراجگری که گرچه چند روزی همچون فواره هائی از دروغ و ظلم و فریب بلند شدند، اما دیر یا زود ناگزیر به خاک باز افتادند...اگر ناشیانه بودن بیش از حد عکس بنی صدر محجب، یا حتی این سئوال که چرا وی باید روسری بر سر و در بحبوحه چنان فراری بایستد و به دوربین لبخند ملیح بزند، به اندازه کافی ساختگی بودن آن را ثابت نمیکنند، نگاهی بیاندازید به عکس اصلی که مورد استفاده قرارگرفته بود... عکس سمت راست: عکسی که در روزنامه «جمهوری اسلامی» در مورد فرار بنی صدر با روسری و آرایش زنانه منتشر شد؛ عکس سمت چپ: عکس فارغ التحصیلی ابوالحسن بنی صدر از دانشگاه در سال ۱۳۳۸.

و نهایتا، اگر هنوز قانع نشده اید (که البته مگر بسیجی باشید که اینهمه دلیل قانعتان نکرده باشد!)، توصیه میکنم این مقاله از نیویورک تایمز را هم بخوانید، که در همان روزها (دوم آگوست سال 1981، برابر با یازدهم مرداد 1360) منتشر شده بود و با گزارشی از فرار بنی صدر توسط یک فروند جت نیروی هوائی، حکایت مضحک زیر ابرو برداشتن و غیره را هم اشاره و رد میکند، چون خودش بنی صدر را درست بعد از فرار دیده، و معمولا ابروهای برداشته شده در عرض سه چهار سرجایشان برنمیگردند...

منبع